سانترال مردان منابع ایرانی استقلال

سانترال: مردان منابع ایرانی استقلال خواننده نمایشگاه نمایشگاه کتاب تهران داستان اجتماعی

گت بلاگز اجتماعی مقصد تازه دستفروشان چشم بادامی , نصف جهان

دستفروش جوان چینی، در میدان امام خمینی اصفهان، داروی مقابله با سردرد می‌فروشد.

مقصد تازه دستفروشان چشم بادامی , نصف جهان

به گزارش خبرنگار حوزه شهریگروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ از شیر مرغ تا جان آدمیزاد؛ هر چه را که فکرش را بکنید، چشم بادامی های موقعیت شناس روانه بازارهای کشور ما کرده اند؛البته کشورهای اروپایی و آمریکایی هم از تولیدات چینی بی نصیب نمانده اند.اما از بازارهای کشور عزیزمان ایران سود خوبی نصیب چشم بادامی ها می شود.

*از شیر مرغ تا جان آدمیزاد

عبارات مهم : ایران

لوازم التحریر، اسباب بازی، پارچه، تسبیح، سنگ پا، مربا و بسیاری دیگر از اجناس چینی از مبادی قانونی و غیرقانونی وارد کشور می شود؛و آن دسته از مردم را که توجهی به ضرب المثل «هیچ ارزانی بی علت نیست» ندارند را به خرید این اجناس ارزان البته بی کیفیت سوق می دهد.

از همه این پرسشها که بگذریم، شهروندان اصفهانی در روزهای اخیر، با حضور یک دستفروش چینی در میدان امام خمینی مواجه شدند. دستفروشی که به گفته مجید ابهری جامعه شناس، مقدمات و زمینه حضور دوستان چشم بادامیش را فراهم می کند.

ابهری اعتقاد است: پیش از اینکه خبر حضور دستفروش چینی در شهر اصفهان، در شبکه های مجازی دست به دست شود، به طور مستمر شاهد حضور دستفروشان از بعضی اتباع بیگانه در کشور عزیزمان ایران بودیم، موضوعی که هنوز هیچ ارگانی به طور جدی جهت برطرف آن اقدام مورد نیاز را انجام نداده است.


وی افزود: مسئولان باید در کنار اهداف تعیین شده است در جهت اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، علاوه بر جلوگیری از واردات کالاهایی که مشابه داخلی و ظرفیت تولید داخلی را دارند، نسبت به ساماندهی دستفروشان نیازمند کشور چاره اندیشی کنند؛ از سوی دیگر شرکت های مسئول مانع فعالیت دستفروشان اتباع بیگانه در کشور شوند.


این آسیب شناس تصریح کرد: متخصصان کشور ما در حوزه گیاه های دارویی، دارای تخصص و تجربه بالایی هستند،و در برابر سایر کشورها در حوزه سلامت حرف های زیادی جهت گفتن دارند. از این رو نسخه “دستفروشان چشم بادامی” در کشور ما نه تنها خواهان ندارد بلکه باید به این عنوان پیگیری شود تا شاهد گسترش این آسیب در دیگر شهرها نباشیم.


*بیش از نیمی از دستفروشان فاقد مهارت های شغلی هستند

ابهری اضافه کرد: بر اساس آمارها 65 درصد دستفروشان، فاقد مهارت های شغلی بوده و یا علاقه ای به انجام فعالیت های بدنی ندارند از این رو به دستفروشی روی آورده اند.از سوی دیگر آمار 35 درصدی دستفروشان نیازمند هم در خور اهمیت است که بعضی دستفروشان خود را نیازمند نشان می دهند تا فروش خوبی نصیبشان شود.


احتمالاً دستفروش چینی این ضرب المثل زبان شیرین فارسی یعنی «هم فال و هم تماشا» را شنیده و هنگامی که جهت گردشگری به کشور عزیزمان ایران آمده هست، هم از دیدنی های کشور ما دیدار کرده و هم وقت را جهت کسب درآمد خود مهیا دیده است.بهتر است مسئولان همزمان با ساماندهی دستفروشان داخلی و چاره اندیشی جهت بیکاری قشر جوان کشور، تدبیری جهت برخورد با بساط گستران خارجی کشور اتخاذ کنند.
گزارش از فرزانه فراهانی

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | ضرب المثل | چشم بادامی | دستفروشی | ارزانی | بساط گستری | اصفهان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog