سانترال مردان منابع ایرانی استقلال

سانترال: مردان منابع ایرانی استقلال خواننده نمایشگاه نمایشگاه کتاب تهران داستان اجتماعی

گت بلاگز سیاسی اهتزاز پرچم مقاومت بر فراز مناطق آزادسازی شده است حمص ، تسلط ارتش سوریه بر 30 نقطه از حومه شرقی حلب

ارتش سوریه فرودگاه الجراح را در نزدیکی شهر شرقی حلب به‌تسلط خود درآورد. سوریه | نزدیکی | تروریستی | دیرالزور | ارتش سوریه | تروریست ها | تروریست های د

اهتزاز پرچم مقاومت بر فراز مناطق آزادسازی شده است حمص ، تسلط ارتش سوریه بر 30 نقطه از حومه شرقی حلب

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، ارتش سوریه فرودگاه الجراح در نزدیکی شهر شرقی حلب و تعدادی از مناطق اطراف این فرودگاه را به تسلط خود درآورد.
در راستای تقویت توافق صلح محلی در نقاط مسکونی شهر حمص، حل وفصل اوضاع 155 تن از معارضان مسلح در تلبیسه، الرستن و الحولة در نزدیکی شهر شمالی حلب به اتمام رسید.

عبارات مهم : سوریه

*خاکریز داعش در دیرالزور، آماج حملات ارتش سوریه


نیروهای ارتش سوریه تحرکات تروریست های داعش را در خاکریز شرقی فرودگاه دیرالزور، غرب تپه الصنوف، فرودگاه قدیمی شهر، المقابر، العرفی، البغیلیه و پل پانوراما نشانه قرار دادند که در این عملیات شماری از عنصرهای تکفیری به هلاکت رسیدند.
به نقل از اعلام الحربی؛ در حمله جنگنده های روسی به یکی از اماکن حضور تروریست های داعش در منطقه «جبل ثرده» از جنوب شهر دیرالزور، سه تکفیری به هلاکت رسیده و چندین تن دیگر از آنان زخمی شدند.
*تسلط رزمندگان مقاومت بر 30 نقطه از حومه شرقی حلب/ کشته و زخمی شدن بیش از 3هزار تکفیری
نقشه بالا، آخرین اوضاع پیشروی های ارتش سوریه را در نزدیکی شهر شرقی حلب نشان می دهد. در این پیشروی ها نیروهای سوری موفق شدند تعدادی از روستاها را به کنترل خود درآورده و مساحتی در حدود 400 کیلومتر مربع را به تسلط خود درآورند.
تروریست های جبهه النصره با شلیک تعدادی گلوله خمپاره، روستای «المختاریه» در نزدیکی شهر شمالی حمص را نشانه قرار دادند.
هم چنین 6 خانواده از اهالی محله الوعر شهر حمص، از شهر جرابلس در ادلب به موطن خود بازگشتند.
گروه های مسلح تروریستی حاضر در منطقه الحوله از حومه شمال غربی حمص، با استفاده از موادانفجاری، اراضی و محصولات کشاورزی اهالی روستای شنییه را به آتش کشیدند.
ارتش سوریه ضمن ادامه و تقویت پیشروی های خود در شرق حلب، تعدادی از کامیون های بمب گذاری شده است را در محله الوعر شهر حمص به کنترل خود درآورد.
نیروهای سوری در زیاد جبهه های نبرد علیه تروریست های داعش و جبهه النصره، به پیشروی هایی دست یافتند؛ به علاوه دستاوردهای مهمی را در شرق حلب محقق کردند به گونه ای که در این مناطق چالش های وسیعی جهت تکفیری ها به وجود آمده است.
خبرهای دریافتی از جبهه های شمالی سوریه حاکی از آن است که نیروهای ارتش این کشور عملیات های نظامی خود را در نزدیکی شهر شرقی حلب شروع کرده و موفق شدند مناطق زیر را به تسلط خود درآورند:
فرودگاه الجرّاح، المهدوم، البيلونة، جراح صغير، تل حسان، أم نسوره، جب علي، بني زيد، خربة حسن، الخالدية، عطيرة، جراح كبير، مزارع الأبقار، دروبية، سكرية، مزيونة الجابري، الحمرا، قواص، الريحانية، السامرية، ایستگاه سوم الناصرية، ایستگاه قطار الناصرية، العجوزية، تل فضة، المزرن، الكناوية، محسنة الخفسة، رسم الحمام غربي، رسم الكيوان و المسعودية.
لازم به ذکر است که این عملیات نظامی گسترده به هلاکت و زخمی شدن بیش از سه هزار تن از عنصرهای تکفیری داعش منجر شد.
نظامیان ارتش سوریه در عملیات دیگری، حمله تروریست های داعش را به منطقه «مراغة» در محور اثریا به خناصر، از حومه جنوب شرقی حلب خنثی کردند و شماری از عنصرهای مهاجم را کشته وزخمی کردند.
یگان های خاص ای از ارتش سوریه، یک کامیون زرهی بمب گذاری شده است به وسیله گروه های تروریستی را طی عملیاتی در جزیره هشتم محله الوعر شهرحمص ضبط کردند.
*انهدام مواضع داعش در چندین محله و دِه در نزدیکی شهر دیرالزور


آخرین تحولات میدانی دیرالزور حاکی از آن است که نیروهای ارتش سوریه مواضع تروریست های داعش را در منطقه «تل بروک» هم جوار پل رقه، روستای عیاش و هم چنین محله های الحویقة، الصناعة و الحمیدیة نشانه قرار داده و تجهیزات نظامی تروریست ها را در بزرگراه المالحة و الحویقة منهدم کردند.
وزارت دفاع سوریه در بیانیه ای اعلام کرد: یکی از یگان های مسلح ارتش با همکاری رزمندگان مقاومت توانستند دِه و منطقه الباردة در شرق القریتین (32 کیلومتری حومه شرقی حمص) را به کنترل خود درآورند.
به علاوه رزمندگان مقاومت، تسلط خود بر کوه رقاقیة خلیل در شرق الباردة را به اندازه 6 کیلومتر تثبیت کرده و روستای البصیری در 8 کیلومتری جنوب الباردة را زیر آتش سنگین خود قرار دادند.
لازم به ذکر است که در این عملیات نیز ده ها تن از تروریست های داعش به هلاکت رسیدند.
با آزادسازی شهر حمص از شر تروریست های داعش، نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت به پاکسازی نواحی واقع در نزدیکی شهر این شهر پرداخته اند.

هدف قرار دادن مواضع تروریست های داعش در دیرالزور و حومه، از دیگر راهبردهایی است که این روزها نیروهای سوری آن را دنبال می کنند.

در همین رابطه، کنترل کامل منطقه المقابر به عنوان یکی از محوری ترین نواحی شهر دیرالزور، زمینه تدوام پیشروی ها و تسلط بر مناطق دیگر را جهت رزمندگان مقاومت فراهم می آورد.
گزارش از: وحید امیدی موحد
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سوریه | نزدیکی | تروریستی | دیرالزور | ارتش سوریه | تروریست ها | تروریست های داعش | تروریست های جبهه النصره

اهتزاز پرچم مقاومت بر فراز مناطق آزادسازی شده است حمص ، تسلط ارتش سوریه بر 30 نقطه از حومه شرقی حلب

اهتزاز پرچم مقاومت بر فراز مناطق آزادسازی شده است حمص ، تسلط ارتش سوریه بر 30 نقطه از حومه شرقی حلب

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog