سانترال مردان منابع ایرانی استقلال

سانترال: مردان منابع ایرانی استقلال خواننده نمایشگاه نمایشگاه کتاب تهران داستان اجتماعی

گت بلاگز فضای مجازی دستگیری مدیران كانال گرگان مجازی كه علیه عفت و اخلاق عمومی فعالیت می‌نمودند

سوء‌استفاده از بازدیدکنندگان شبکه‌های اجتماعی در جهت اهداف مجرمانه یکی از شگردهای مجرمان سایبری است

دستگیری مدیران كانال گرگان مجازی كه علیه عفت و اخلاق عمومی فعالیت می‌نمودند

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ سروان صاحبکاران اظهار کرد: گردانندگان این کانال شبکه اجتماعی که بیش از هزار عضو داشت با برگزاری این دست چالش ها و مراسمات به دنبال سوءاستفاده های جنسی و غیر اخلاقی از بازدیدکنندگان بودند.

عبارات مهم : قانون
وی افزود: انتشار فراخوان مبنی بر برگزاری چالش مانکن جهت زن های بدون حجاب و جنبش بازدیدکنندگان جوان و نوجوان جهت تهیه فیلم و درج در كانال فوق بخشی از فعالیت های مدیران این كانال بود که تلاش داشتند با جمع آوری ویدئو و تصویر از بازدیدکنندگان از انها اخاذی جنسی نمایند.

سروان صاحبكاران از دیگر کارها گردانندگان این كانال را انتشار تصویرهای مستهجن و مبتذل، فحاشی و توهین به بعضی از شهروندان، خواند و گفت: جهت دهی افكار مخاطبان جهت انجام اعمال خارج از عرف و هنجارشكنی اجتماعی شیوه به دام اندازی این مجرمان بود.

مسئول پلیس فتا استان گلستان افزود: با توجه به حساسیت عنوان با انجام کارها اطلاعاتی و شگردهای پلیسی و بعد از هماهنگی با دادیار محترم شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان نهایتا دو نفر از مدیران مهم کانال فوق شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: متهمان انگیزه خود از انجام این كارها را ایجاد تنوع و سرگرمی اعلام نموده و ضمن ابراز ندامت و پشیمانی اظهار داشتند كه از قانون جرایم رایانه ای و مجرمانه بودن کارها خود اطلاعی نداشتند.

سروان صاحبكاران ضمن توصیه به كاربران در خصوص انتشار اخبار و محتوای تحریك آمیز و غیر اخلاقی در اینترنت از همه كاربران خواست قانون جرایم رایانه ای را مطالعه نموده و فعالیت های خود را مطابق این قانون انجام دهند.

وی در توصیه به خانواده ها از آنان خواست فرزندان خود را در اینترنت رها ننمایند و حتما به فرزندان خود آموزش دهند که به هیچ عنوان تصویر و ویدئو شخصی از خود در اختیار چنینی کانال ها و گروه های قرار ندهند.

مسئول پلیس فتا گلستان در ادامه با اشاره به اشراف اطلاعاتی كارشناسان این پلیس بر اینترنت افزود: با كاربرانی كه در اینترنت اقدام به هنجارشكنی نموده و اعمال خارج از عرف انجام می دهند برابر قانون واکنش‌ها خواهد شد.

سروان صاحبکاران سایت پلیس فتا را دریچه ارتباطی با شهروندان خواند و گفت: پلیس فتا از هموطنان درخواست می کند در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی گزارش نمایند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: قانون | کانال | انتشار | فعالیت | اینترنت | انتشار تصویر | پلیس فتا | کلاهبرداری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog