سانترال مردان منابع ایرانی استقلال

سانترال: مردان منابع ایرانی استقلال خواننده نمایشگاه نمایشگاه کتاب تهران داستان اجتماعی

گت بلاگز لرستان نقش تاثیر گذار رسانه‌ها در تقویت فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی ، نقش ۹۵ درصدی عامل انسانی در تخریب طبیعت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: رسانه‎‌ها در تقویت فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی به ایفای نقش بپردازند.

نقش تاثیر گذار رسانه‌ها در تقویت فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی ، نقش ۹۵ درصدی عامل انسانی در تخریب طبیعت

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ ثقلینی، مدیر اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد، گفت: رسانه‎ ها به عنوان بازوانی نیرومند می‎توانند، در آگاهی‎بخشی و ارتقاء فرهنگ جامعه در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست نقش مهمی را ایفا کنند.
وی گفت: رسانه‎ ها از جمله رسانه‎های مجازی مشمول بر خبرگزاری‎ ها و سایت‎ ها سهم قابل توجهی در انتقال فرهنگ صحیح حفاظت و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست به اقشار متفاوت جامعه دارند.

عبارات مهم : طبیعی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: رسانه‎ ها با در اختیار داشتن ظرفیت جامعه نشانه اوج و فراگیر می‎توانند، در انتقال فرهنگ حفاظت و آموزش شیوه‎های صحیح چگونگی بهره‎برداری پایدار از منابع طبیعی فعالیت بسیار اثربخشی داشته باشند.
ثقلینی با اشاره به اینکه شهروندان بروجردی مردم محیط زیست دوستی هستند، گفت: فعالان عرصه رسانه و اصحاب خبر این شهرستان نیز جزیی از این مردم هستند و به این ترتیب رویکرد مثبتی به منابع طبیعی و محیط زیست دارند.
وی با تاکید بر اینکه فعالیت رسانه‎ ها نباید منحصر به ارائه آمارها، گزارش‎ ها و کارها انجام شده است باشد، گفت: یکی از اولویت‎ ها در حوزه منابع طبیعی تمرکز بر روی اهرم پیشگیری است و به این ترتیب رسانه‎ ها می‎توانند، بخش قابل توجهی از فعالیت خود در این عرصه را حول محور ارائه آموزش‎های پیشگیرانه با نشانه جلوگیری از تخریب منابع طبیعی متمرکز کنند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: با توجه به نقش ۹۵ درصدی عامل انسانی در تخریب محیط زیست بر این اساس اصحاب رسانه نقش و سهم بزرگی در کنترل تخریب‎های ناشی از عامل انسانی دارند.
ثقلینی عنوان کرد: بر این اساس رسانه‎ ها باید با ایفای نقش بازدارندگی و تقویت فعالیت خود در حوزه آموزش و پیشگیری آن هم به منظور جلوگیری از آتش‎سوزی و تخریب منابع طبیعی گام برداشته و سهم مشارکتی خود را در این باره به درستی ایفا کنند.
وی با تاکید بر اینکه پیشگیری عامل بسیار مهمی در مدیریت بحران هست، افزود: این در حالی است که معمولا این عامل مهم از سوی دستگاه‎های اجرایی نادیده گرفته می‎شود و رسانه‎ ها نیز توجه زیادی به این عنوان و مقوله ندارند، در حالی که نگاه‎ ها باید عمدتا روی حوزه پیگشیری متمرکز باشد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: اطلاع‎رسانی، زیاد کردن آگاهی و از بین بردن عادت‎های نادرست منجر به تخریب منابع طبیعی از سوی رسانه‎ ها منجر به بهره‎برداری پایدار و بهینه فرد منابع طبیعی به عنوان سرمایه‎ای ملی می‎شود.
ثقلینی با تاکید بر اینکه نباید به دنبال مدیریت بحران آن در وقت بحران باشیم، افزود: باید پیشگیری را اولویت قرار دهیم و با استفاده بهینه از ظرفیت آگاهی‎بخشی و اطلاع‎رسانی رسانه‎ ها عزم همگانی را در حراست و صیانت از منابع طبیعی برانگیزیم.
وی در ادامه گفت: نباید فراموش کنیم که اگر موازنه و تعادل محیط زیست به هم بخورد، عوامل و خشم محیط زیست به خود انسان برمی‎گردد که بسیاری از سیل‎ها، تخریب‎ ها کم آبی ها و بحران‎های آبی ناشی از بهره‎برداری غیر اصولی و به عبارت بهتر بهره‎کشی‎ ها از زمین است.
انتهای خبر/ د

واژه های کلیدی: طبیعی | فرهنگ | منابع | بروجرد | بروجرد | پیشگیری | لرستان | بروجرد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog